UBEZPIECZENIA TURYSTYCZNE

Wybierając się w podróż zagraniczną lub krajową warto zadbać o zakup odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej. W trakcie podróży nasze życie toczy się w sposób dynamiczny, często w miejscach bardzo odległych i nie do końca nam przyjaznych. Wiele osób w trakcie swoich podróży korzysta z wypoczynku w sposób aktywny uprawiając różnego rodzaju sporty. Ochrona ubezpieczeniowa w podróży może być dopasowana do potrzeb klienta, w taki sposób aby miał gwarancję spokojnego urlopu gdziekolwiek na świecie będzie się znajdować. Ubezpieczenie takie gwarantuje ochronę w sytuacjach następstw nieszczęśliwych wypadków, zapewnia finansowanie kosztów leczenia w placówkach publicznych jak i prywatnych oraz inne świadczenia dodatkowe, np. pokrycie kosztów akcji ratunkowej i transportu medycznego.

Jaki podstawowy zakres powinno mieć ubezpieczenie turystyczne (w zależności od wybranego wariantu):

  • zapewnienie finansowania leczenia w placówkach medycznych publicznych jak i prywatnych
  • zwrot kosztów akcji ratowniczych np. użycie helikoptera, skutera śnieżnego
  • zwrot kosztów leczenia do wysokości sumy gwarancyjnej w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub nagłej choroby
  • zwrot kosztów transportu medycznego (w tym lotniczego), zwrot kosztów transportu medycznego do kraju, a także zwrot kosztów przewozu zwłok
  • zwrot kosztów wizyty lekarskiej

Standardowe ubezpieczenie turystyczne warto rozszerzyć o następujące ryzyka:

1. Ubezpieczenie bagażu
Podczas podróży samolotem, autokarem czy samochodem jesteśmy narażeni na zgubienie lub kradzież naszego bagażu. Jego utrata w podróży może okazać się dla nas bardzo problematyczna. Dlatego warto wybrać taki wariant ubezpieczenia w podróży, który zagwarantuje nam zwrot kosztów poniesionych w przypadku utraty bagażu. Nie warto psuć sobie urlopu i przejmować się tego typu zdarzeniami.

2. Ubezpieczenie sprzętu sportowego
Jeśli lubisz spędzać aktywnie czas warto zadbać o ubezpieczenie sprzętu sportowego. W przypadku jego utraty lub zniszczenia możesz poważnie utrudnić sobie spełnienie urlopowych planów.

3. Odpowiedzialność cywilna
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) w podróży może okazać się bardzo przydatne w szczególności podczas uprawiana sportu. Czy będzie to stok narciarski, cz też ścieżka rowerowa zawsze jesteśmy narażeni na wyrządzenie krzywdy osobie trzeciej. Ochrona ubezpieczeniowa od takiej odpowiedzialności jest bardzo ważnym zabezpieczeniem, ponieważ roszczenia odszkodowawcze z takiego tytułu potrafią być bardzo wysokie.

Skorzystaj z oferty naszej multi agencji ubezpieczeniowej. Zawsze możesz liczyć na fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiednio dopasowanej oferty ubezpieczeniowej. Gwarantujemy dla Ciebie wybór najtańszego ubezpieczenia turystycznego poprzez sprawdzenie ofert większości firm ubezpieczeniowych.